Zalety i wady chirurgii plastycznej

zabieg na oczy

Chirurgia plastyczna jest od wielu lat tematem dość kontrowersyjnym. Jedni widzą ją jako zbędną ingerencję w ludzkie ciało, zarezerwowaną wyłącznie dla bogatej części społeczeństwa. Druga grupa traktuje tę część medycyny, jako sposób na poprawienie tego, co w naszym ciele uważamy za nieakceptowane. Taka korekta wiąże się często także z ogromnym zastrzykiem pewności siebie! Jak to jest z tą chirurgią? Przeanalizujmy niektóre zalety i wady.

Na profesjonalne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej możesz zgłosić się do Sopockiej Fabryki Urody.

Zalety zabiegów chirurgicznych

Zaczniemy od zalet, które o dziwo bywają pomijane w rozmowach na temat ingerowania w cechy fizyczne swojego ciała. Czasami zapominamy, że podstawowym zadaniem chirurgów plastycznych jest pomaganie ludziom, niezależnie od tego, czy cierpią oni z powodu wad wrodzonych, pewnych uszkodzeń ciała (na przykład w wyniku wypadków), czy po prostu źle się czują z tym, co otrzymali przy urodzeniu. To, czy dana osoba uważa, że jej usta, uszy czy nos nie są takie, jakie chcieliby, żeby były, to ich wyłączna opinia. Nie powinniśmy w żaden sposób oceniać tego, że ktoś kiedykolwiek skorzystał z takich zabiegów, zwłaszcza że w wielu przypadkach pomagają one w przezwyciężeniu kompleksów i sprawiają, że dopiero wtedy człowiek może cieszyć się pełnią życia.

Nie zawsze tak kolorowo

Czas jednak pomówić o wadach zastosowania chirurgii do korekty niedoskonałości naszego ciała. Przed każdym, nawet najmniejszym zabiegiem musimy zrozumieć, że każda operacja plastyczna to interwencja w naturę naszego ciała narażające je na pewne konsekwencje i skutki uboczne. Nieodzownym elementem każdego takiego zabiegu jest ból oraz pobyt w szpitalu celem rekonwalescencji. Czasami występuję też sytuacja, w której po konsultacji lekarz odmawia wykonania zabiegu. Czemu tak się dzieje? Otóż czasami chirurg może wydać opinię, świadczącą o tym, że operacja nie jest wyjściem dla danego pacjenta. Czasami potrzebna będzie pomoc nie chirurga, a psychologa, który pomoże w pokonaniu problemów z akceptacją swojego ciała.

Podsumowanie

Jak już wspomnieliśmy, sama chirurgia jest bardzo kontrowersyjnym tematem dla wielu z nas. Ma ona swoje dobre strony jak poprawienie stanu psychicznego i fizycznego, lecz z drugiej strony może być bardzo niebezpieczne dla osób, które mają pewne zaburzenia natury psychicznej. Wszystkie te sporne kwestie, powinny być rozwiązywanie przez lekarzy.