wSPAniałe projekty wnętrz

Są takie miejsca, które ludzie chętnie odwiedzają, by wyciszyć swoje emocje lub oddać się ciszy, która wśród zgiełku współczesnych czasów jest coraz rzadziej spotykana. Strefy SPA, bo o nich mowa koją zmysły, ale często pobudzają wyobraźnię, a to za sprawą kreacji wnętrza, do jakiego przychodzi się spędzić chwile relaksu. Zasługą stworzenia tych magicznych miejsc jest często wyobraźnia architekta, który je tworzy od podstaw.

Aby nastrojowa muzyka, zbawienny wpływ unoszących się aromatów, oraz zdrowotne zabiegi pielęgnacyjne tworzyły harmonijną całość z przestrzenią, potrzebna jest wizja i pomysł. Te rodzą się w głowie twórcy, który zręcznie przenosi je w wirtualny projekt, aby kolejno zrealizować je w rzeczywistości. Odpowiedni dobór materiałów i kolorów tworzą fundamentalną podstawę, ważniejszą niż aranżacja powszechnych wnętrz gospodarczych czy biurowych. Miejsca takie jak SPA, odwiedzane sporadycznie muszą zostać zapamiętane i wpłynąć wszelkimi bodźcami na zmysł klienta.

Żeby realizacja stref wypoczynkowych zakończyła się sukcesem, architekt wnętrz musi wykazać się odpowiednią wiedzą dotyczącą źródła funkcjonowania tych intymnych miejsc. Obecnie salony SPA charakteryzują się szeregiem zabiegów, przywracających witalność ciału, ale także zbawiennie wpływających na umysł. Kreując zatem przestrzeń tego miejsca należy wejść w proces myślowy klienta, który rozglądając się wokół siebie musi czuć bezpieczeństwo, komfort i spokój. Zazwyczaj stłumione światło ukrywa walory pomieszczenia, dlatego gra odpowiednio dobranych barw i detali tworzy kreację tajemnicy, jaka jest pożądana.

Coraz częściej strefy SPA otwierane są w przyhotelowych zakątkach, dlatego projektowanie wnętrz musi być spójne ze stylem pierwowzoru zakwaterowania. Zróżnicowane potrzeby gości muszą być zaspokojone, dlatego ważnym jest aby realizacje konstrukcji były eleganckie, nowoczesne, użyteczne i kojarzone z bezpieczeństwem. Wykorzystanie najlepszych, dostępnych na rynku materiałów na pewno zostanie zauważone, dlatego wiedza w tym temacie jest obligatoryjna. Jednocześnie kompaktowość przestrzeni tego wnętrza również zyskuje na zadowoleniu gości. Przemyślanie podzielone strefy, które nie są od siebie zanadto oddalone punktują w kategorii logistyki, która jak się okazuje, jest bardzo ważna nawet w tej branży.

Podejmując się tworzenia projektów SPA, architekt musi wykazywać się więc kreatywnością, pomysłem, ale także wiedzą o zagadnieniach źródła funkcjonowania tych miejsc. Wymaga to od niego dużego nakładu pracy.

Szukasz specjalisty od projektowania stref SPA? Zobacz ofertę https://studioloko.pl/projektowanie-spa