W jakim wieku można wykonać zabieg powiększenia piersi?

Piękny biust to marzenie każdej kobiety. Niestety wiele z nich boryka się z kompleksami na punkcie tej części ciała. Najczęstszym problemem są zbyt małe piersi. Jest jednak wiele sposobów, mniej lub bardziej inwazyjnych, które pomogą znowu poczuć się w pełni kobieco.

Metody naturalne
Chirurg plastyczny to nie jedyna osoba, która jest w stanie pomóc kobietom chcącym powiększyć biust. Jeśli problemem jest brak jędrności i chęć delikatnego optycznego powiększenia, warto spróbować metod naturalnych. Są one dostępne dla kobiet w każdym wieku i nie wiążą się z nimi żadne konsekwencje. Dla poprawy wyglądu skóry piersi oraz lepszego wchłaniania kosmetyków ujędrniających warto stosować zimne prysznice oraz peelingi np. kawowe. Najważniejszym elementem jest regularne wykonywanie masażu piersi ruchem ku górze. Metody naturalne przyniosą zadowalające efekty w przypadku chęci poprawy objętości i ogólnego wyglądu piersi.

Metody inwazyjne


Bardzo często powiększanie piersi oznacza konieczność wizyty u specjalisty. Mowa o sytuacjach, gdy powiększenie dotyczy kilku rozmiarów miseczki. Zabieg taki wykonać można na kilka sposobów. Najbardziej znanym jest wprowadzenie silikonowych implantów. Nierzadko jednak stosuje się bardziej naturalny zabieg – najpierw odsysanie tłuszczu z miejsc, gdzie jest go nadmiar, a następnie wstrzyknięcie do go piersi. Innym sposobem na powiększanie piersi jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego.

Wiek gra rolę
Nierzadko już młode kobiety zgłaszają się, wówczas jeszcze z rodzicami, do klinik medycyny estetycznej. Najczęściej jednak chirurg plastyczny tłumaczy pacjentkom, że ich wiek nie pozwala na wykonanie zabiegu. Zazwyczaj dopiero w wieku 20 lat biust kobiety jest ostatecznie ukształtowany. Warto jednak pamiętać, że oprócz braku przeciwwskazań fizycznych, lekarz oceni również dojrzałość emocjonalną. Jest ona niezwykle ważna w obliczy podejmowania tak ważnej decyzji.

Górna granica wieku, w którym można wykonać odsysanie tłuszczu czy powiększanie piersi nie została określona. Jednak pacjentki decydujące się na ten zabieg po 50-tym roku życia muszą przejść szereg badań, by stwierdzić brak przeciwwskazań. Jeśli pozwala na to stan zdrowia, zabieg można wykonać w każdym wieku.

Więcej znajdziesz na https://christofferingves.pl/powiekszanie-piersi/