Permanentne brwi — co zrobić, gdy się nam nie podobają?

makijaż permanentny

Coraz większa ilość kobiet decyduje się na makijaż permanentny. Niestety, bywa również tak, że nie jesteśmy kompletnie zadowolone z osiągniętego efektu, a przyczyn takiego odczucia może być wiele. My jednak dziś skupimy się na tych najpopularniejszych, czyli złym kształcie, niedobranym odpowiednio kolorze i zbyt głębokiej pigmentacji. W jakich przypadkach powinnyśmy zdecydować się na poprawę, a kiedy na całkowite usunięcie takiego makijażu?

Nadal są za ciemne!

Często słyszymy od naszej linergistki, że po pewnym czasie od zabiegu brwi będą znacznie jaśniejsze. Może się tak zdarzyć, że stale będą one bardzo ciemne, jednak to wszystko da się naprawić! Jak to się robi? Otóż korekcja polega na rozjaśnieniu ciemnych plam dorysowanymi włoskami o jaśniejszej barwie. Efekt będzie znacznie bardziej naturalny, już po kilku wizytach.

Korygujemy co nieco

Co zrobić, gdy nasze brwi będą miały źle dobrany kształt? Przesadnie przerysowane będą sprawiały, że nasz wygląd stanie się bardziej karykaturalny niż seksowny i atrakcyjny. Gdy makijaż nie jest wykonany głęboko, a sam kolor jest niezbyt ciemny, to na pomoc przyjdzie nam pigmentacja korygująca. Specjalistka wybierze odpowiedni kolor do naszej skóry i pokryje nim elementy, które wyszły błędnie. Sytuacja będzie wyglądać w przypadku zbyt jasnego makijażu, który „naprawimy” ciemniejszym kolorem

Pozbywamy się brwi

Całkiem możliwa jest sytuacja, w której nic nie sprawi, że będziemy zadowolone z tego, co znalazło się w miejsce naszych brwi. Taki makijaż wtedy możemy usunąć przy pomocy specjalistycznego lasera, ale co ważne – nie we wszystkich przypadkach. Otóż niemożliwe będzie pozbycie się elementów jasnego pigmentu. Jednakże, gdy mamy makijaż w ciemnej kolorystyce, kilka wizyt pozwoli nam na zaczęcie „od zera”.

Podsumowanie

Jak widać nawet wtedy, kiedy osiągnięty efekt nie będzie nam odpowiadał, to nie jest koniec świata. Bardzo ważna jest komunikacja z naszą linergistką, która będzie w stanie nam pomóc i już na samym początku skorygować ewentualne nieścisłości. A gdy coś nie będzie spełniało naszych oczekiwań, nie bójmy się tego mówić głośno!