Najciekawsze zabiegi medycyny estetycznej

W dzisiejszych czasach medycyna estetyczna jest najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na poprawienie swojego wyglądu i na pozbycie się wszelkich kompleksów. Na rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych gabinetów medycyny estetycznej, które oferują mniej lub bardziej skomplikowane zabiegi na twarz i ciało. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, które chcą dokładnie zapoznać się z kilkoma najciekawszymi zabiegami.

Lipoliza iniekcyjna

Każdy kto interesuje się medycyną estetyczną z pewnością nie jeden raz słyszał o lipolizie interakcyjnej. Mało osób jednak zdaje sobie sprawę z tego, na czy ten zabieg tak naprawdę polega. Lipoliza iniekcyjna to nic innego jak rozpuszczenie nadmiaru tłuszczu w wybranych partiach ciała. Aby pozbyć się kilku zbędnych kilogramów pod skórę wprowadza się specjalne substancje o określonym stężeniu. Wszystkie rozpuszczone komórki są oczywiście w naturalny sposób wydalane z naszego organizmu. Zabieg ten jest doskonałym wyborem przede wszystkim dla tych osób, które chcą wymodelować uda albo brzuch. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale dzięki lipolizie iniekcyjnej można również pozbyć się nieprzyjemnych worków pod oczami albo pozbyć się „drugiego podbródka”. Z zabiegu tego wbrew pozorom korzystają nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, którzy na przykład chcą pozbyć się przerośniętych piersi. Lipoliza iniekcyjna w dzisiejszych czasach jest zdecydowanie najlepszą alternatywą dla zwykłej liposukcji.Laserowe usuwanie blizn

W profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej dużym zainteresowaniem cieszy się również laserowe usuwanie blizn. Jest to idealny wybór dla tych osób, które chcą raz na zawsze pozbyć się blizn pozabiegowych, potrądzikowych albo pourazowych. Wszelkie przebarwienia i rozstępy na skórze niestety nie prezentują się zbyt okazale, dlatego też warto skorzystać z pomocy magicznych impulsów emitowanych przez laser. Sam zabieg polega oczywiście na niszczeniu tkanek tworzących blizny lub przebarwienia i stymulowanie produkcji tkanek zdrowych. Największą zaletą zabiegu jest przede wszystkim to, że efekty są trwałe.

Mikrodermabrazja

W ostatnim czasie jest również bardzo duży boom na mikrodermabrazję. Zabieg ten polega na mechanicznym ścieraniu wierzchnich warstw skóry i naskórka. Mikrodermabrazję można wykonać nie tylko na twarzy, ale również na szyi, plecach albo udach. Jest to idealny zabieg dla osób, które zmagają się z bliznami, przebarwieniami, trądzikiem albo rozstępami. Dzięki mikrodermabrazji można powstrzymać również pierwsze efekty starzenia.

Więcej szukaj na https://drmarcinnowak.pl/