Jaka fryzura pasuje do kształtu mojej twarzy?

My, kobiety, najlepiej wiemy, że podstawą dobrego wyglądu jest fryzura. Zadbane, zdrowe włosy to często nie wszystko, by poczuć się pięknie. Ważny jest również ich kształt, ścięcie oraz długość. Okazuje się, że można w sposób bardzo prosty dobrać fryzurę tak, by jak najlepiej pasowała do naszego typu urody.

Cała filozofia tkwi w odpowiednim doborze rodzaju fryzury do kształtu naszej twarzy. Dziś przekonamy się, kto powinien unikać noszenia długich włosów, a komu wręcz przeciwnie – pasują jak ulał, kto będzie wyglądał obłędnie w lokach, a komu loki zniszczą proporcje.

  1. Kiedy masz twarz podłużną

Twarz, którą cechuje „podłużność”, a także chudość, najbardziej domaga się fryzur stworzonych z długich i prostych włosów z przedziałkiem wyznaczonym po boku. Jeśli natomiast jesteśmy fankami loków lub fal – nic straconego! Trzeba natomiast stawiać na loki zrobione na wysokości brody lub artystyczny „nieład” na naszej głowie.

  1. Kiedy masz twarz kanciastą

Bywa i tak, że twarz jest mocno zaostrzona poprzez jej rysy. W takich wypadkach należy stawiać na fryzury, które będą ją „uspokajały” oraz optycznie „zmiękczały”. Warto zdecydować się na lekkość wyrażoną delikatnymi loczkami opadającymi na policzki, swobodną grzywkę czy koka z pasemkami włosów zwisającymi po obu stronach twarzy.

  1. Kiedy masz twarz okrągłą

Twarz okrągłą ma wiele kobiet, jednak niewiele potrafi dobrać do niej odpowiednią fryzurę. Często popełnianym błędem jest myślenie, że długie i proste włosy pozwolą na optyczne spłaszczenie buzi i jej odchudzenie. Tego typu zabieg jednak nie pomoże, a wręcz przeciwnie – uwydatni krągłość. Dlatego najlepszym rozwiązaniem są fryzury krótkie, niesięgające brody, ani niebędące obszerne objętościowo po bokach. W przypadku twarzy okrągłej nie warto również czesać się do tyłu.

Dobór odpowiedniej dla nas fryzury nie należy do prostych zadań. Możemy jednak sobie z nim poradzić, stosując się do powyższych rad. Okazuje się bowiem, że to kształt twarzy ma największe znaczenie w kontekście dobrze wybranego uczesania. W razie wątpliwości jednak można skonsultować sprawę wyboru wraz z fryzjerem!